MdM – Mieszkanie dla Młodych 2018

Czym jest program MdM – Mieszkanie dla młodych?

Jest to rządowy program którego celem jest pomóc młodym Polakom zdobyć pierwsze mieszkanie lub dom jednorodzinny. Podczas prac nad tym programem ustawodawca przewidział następujące sposoby uzyskania tej pomocy.

Po pierwsze to pomoc dla tych, którzy wybudują pierwszy dom jednorodzinny albo rozbudują bądź przebudują istniejący budynek uzyskując w ten sposób mieszkanie. Pomoc będzie w takim wypadku polegać na zwrocie części wydatków na materiały budowlane.

Po drugie rzad przygotował bardzo atrakcyjne rodzaje wsparcia finansowego dla osób, które zamierzają zaciągnąć kredyt pod kupno pierwszego mieszkania lub domu jednorodzinnego poprzez spłatę części kredytu i dopłatę do wkładu własnego.

Jakie dofinansowanie można uzyskać z MdM?

Podstawowym dofinansowaniem jakie możemy uzyskać z tego rządowego programu jest 10% ceny mieszkania. Tutaj ważny jest rozmiar mieszkania powierzchnia mieszkania kupowanego nie może przekroczyć 75 m2.

  • osoby bezdzietne mogą liczyć na dopłatę 10% wartości mieszkania.
  • osób posiadające jedno dziecko mogą dostać wsparcie 15% ceny nieruchomości
  • dodatkowe 5% można uzyskać w przeciągu 5 lat od zakupu jeżeli urodzi się trzecie bądź kolejne dziecko.

Należy pamiętać że najważniejszym warunkiem jest wiek do 35 lat.

Z programu Mieszkanie dla Młodych będą mogły skorzystać zarówno osoby samotne jak i rodziny. Stan cywilny nie jest brany pod uwagę z programu MdM będą mogły skorzystać zarówno osoby samotne jak i rodziny.

W przypadku ubiegania się o dopłatę małżeństwa zawsze będzie brany wiek młodszego z nich.